Home / אסתטיקה & טיפוח / התקרחות גברית ונשירת שיער – המדריך המלא

התקרחות גברית ונשירת שיער – המדריך המלא

התקרחות גברית ונשירת שיער – לכאורה שני מושגים דומים אך יש ביניהם הבדל גדול ועל כך נעמוד בכתבה הבאה עם מעצב השיער עומר שמעוני. ראשית נדגיש כי תופעת ההתקרחות אצל גברים נובעת משני גורמים עיקריים: גנטית והורמונאלית, וגם יכול לנבוע מבעיות בריאותיות – שחלקן ברות טיפול ואחרות לא. נשירת שיער, לעומת זאת, נובעת מגורמים רבים כגון: מתח נפשי, מצב בריאותי לקוי, שינויים בתזונה, וכן גם שינויים הורמונאליים. לכל אדם ישנה נשירת שיער טבעית שיכולה להגיע לכמה עשרות שיערות ביום. תהליך זה הוא חלק מהתהליך המחזורי של צמיחת ונשירת השערה. אנו במגזין ViriOnly נסקור בפניכם את שיטות הטיפול הקיימות עבור גברים, שלרוב מתחמקים מהנושא. אז בואו נדבר על זה!

מגזין אופנה לגברים בלבד, מגזין אופנה לגברים, מגזין אופנה לגבר, מגזין אופנה, אופנה לגברים, לגברים בלבד, לגבר בלבד, לגבר, גיא טל, מגזין ViriOnly, Viri|Only, מגזין ViriOnly, מגזין לגבר, מגזין לגבר הישראלים, גברים ישראלים, גברים ישראלים בלבד, ישראלים בלבד, נשים, גברים ונשים, התקרחות גברית, נשירת שיער, נשירת שיער והתקרחות גברית, נשירת שיער בקרב גברים, עומר שמעוני, מעצב השיער עומר שמעוני, תספורת, תספורת לגבר, לגברים, תספורות טרנדיות, טרנדים לקיץ 2015, טרנדים לגבר, מגזין אופנה, מגזין אופנה ולייף סטייל, מגזין אופנה ולייף סטייל לגברים, מגזין אופנה ולייף סטייל לגברים בלבד, לגבר, גיא טל, מגזין, עומר שמעוני, ספר, ספר גברים, ספר נשים, שיער חלק, מתולתל, שיער שמנוני או יבש, שיער דליל, מלא, מקריח, שיער ארוך, שיער קצוץ, קרחת,
נשירת שיער והתקרחות גברית – לכאורה שני מושגים דומים אך יש ביניהם הבדל גדול ועל כך נעמוד בכתבה הבאה עם מעצב השיער עומר שמעוני

אילו שיטות טיפול קיימות היום לנשירת שיער?

כאשר יש נשירת שיער, רצוי בשלב ראשון ללכת לרופא המשפחה ולבקש בדיקות דם כלליות, וגם כאלה הרלוונטיות לצמיחת שיער (כגון ברזל, אבץ, ויטמינים וכו'). אם הבדיקות כולן תקינות, מומלץ ללכת לרופא עור להמשך בדיקה – בדיקות הורמונאליות, בדיקת שורש השערה ועוד. על ידי בחינת שורשי השרה במעבדה, ניתן לרוב לאבחן מהו הגורם הרפואי לנשירה והאם ניתן לטפל בו. כשמדובר בגורם נפשי כגון מתח נפשי או טראומה, מומלץ לפנות לייעוץ פסיכולוגי/פסיכיאטרי ויש להבין שזמן הוא חלק מהתרופה.

מה בנוגע לטיפול אלטרנטיבי ?

ישנן חברות למוצרי שיער המייצרות מוצרים ייעודיים לנשירת שיער. בין המוצרים המצויים בשוק, ניתן למצוא שמפו נשירה אשר לרוב ניתן לרכוש עם טיפול משלים של אמפולות. את האמפולות מטפטפים על הקרקפת ומעסים במינון לפי הוראות היצרן. החיסרון של מוצרים אלו, ובעיקר האמפולות, הוא שלחלקם יש תקופת שימוש מוגבלת (יש סוגי אמפולות שלא ניתן להשתמש בהם במשך יותר מחצי שנה).

ישנם טיפולים טבעיים וטיפולים אלטרנטיביים שניתן לנסות כמו דיקור וארומתרפיה. ברחבי האינטרנט ניתן למצוא גם "תרופות סבתא" רבות כמו חליטת רוזמרין, שמן קיק, שמרי בירה ועוד.

עבודת השתלת השיער בוצעה בגרוזיה. בתמונה מהצד אפשר לראות את הצלקת מההסרה של השיער. באדיבות עומר שמעוני
עבודת השתלת השיער בוצעה בגרוזיה. בתמונה מהצד אפשר לראות את הצלקת מההסרה של השיער. באדיבות עומר שמעוני

איזה טיפול תרופתי קיים ?

ב'סופר פארמים' למיניהם ניתן למצוא מינוקסי (ללא מרשם רופא), שהוא חומר אשר מתיזים על הקרקפת ומעסים ומסייע לטיפול בנשירת שיער והצמחה מחדש של שיער. ריכוז המינוקסי נע בין 2% ל15% ובחברות שונות (בעיקר בחו"ל) ניתן למצוא אותו בהרכבים עם חומרים שונים נוספים. המינוקסי מיועד להתקרחות גנטית, ואינו יעיל למפרצים אלא רק לשיער הקודקוד. השימוש במינוקסי הוא בגילאי 18-65. החיסרון בטיפול במינוקסי הוא שחוסר התמדה לא יביא לתוצאות, והפסקת הטיפול תגרור נשירה של שיער שצמח. מומלץ להיוועץ עם רופא לפני שימוש במינוקסי.

ישנם כדורים שניתן לצרוך (כמו פרופסיה והתרופות הגנריות שלה), אשר חלקם דורשים מרשם רופא. השימוש בתרופות אלו, בדומה למינוקסי, הוא תמידי – ללא התמדה לא יהיו תוצאות לטיפול, והפסקת הטיפול תגרור נשירת השיער שצמח בעזרתו.

אילו פתרונות נוספים אתה מציע לבעיית ההתקרחות ונשירת השיער ?

הסוואות באמצעות נקודות קעקוע/הדמיית שיער. בתהליך זה למעשה מקועקעות נקודות קטנות שחורות על הקרקפת, המשוות מראה של שיער קצוץ מאוד. קעקוע הנקודות נותן מראה מלא יותר ויכול להסוות מפרצים וקרחות. היתרון הגדול הוא שמדובר בקעקוע קבוע. החסרונות הם שכמו קעקוע רגיל, יש לבחור מקום המשתמש בחומרים איכותיים על מנת להימנע מדהייה של הצבע המתקבלת כצבע כחול. בנוסף, התספורת צריכה להיות קצוצה תמיד על מנת לקבל מראה אחיד, וככל שגדלה ההתקרחות כך יש צורך בקעקוע נוסף על מנת להסוות אותה. ההמלצה שלי – לבצע את התהליך במקום עליו קיבלת חוות דעת מאנשים שאתה מכיר שביצעו את התהליך בטווח של מספר שנים אחורה, או ללכת למקעקע מקצועי אשר יש עליו חוות דעת מאנשים שאתה מכיר בנוגע לדהיית צבע ודיוק בעבודה.

עבודת קעקוע של עופר קרסו בדיו של איפור קבוע\קעקוע חינה (מחדשים כל חצי שנה). צילום באדיבות עומר שמעוני
עבודת קעקוע של עופר קרסו בדיו של איפור קבוע\קעקוע חינה (מחדשים כל חצי שנה). צילום באדיבות עומר שמעוני

בהשתלת שיער בדרך כלל נלקחים זקיקי שיער מהחלק האחורי של הראש, שם לרוב יש שיער רב יותר. זקיקי שיער אלו מושתלים בתהליך פולשני יחסית באזורי ההתקרחות בשכבת הדרמיס של העור. בעבר, הטיפול היה משאיר צלקת באזור בו הוסר פס זקיקי שיער, וההשתלה נראתה מזויפת. כיום, ישנן השתלות שיער מתקדמות יותר בהן לוקחים קבוצות בודדות מאזורים שונים, וגם שיטת ההשתלה השתנתה, וישנן מספר שיטות אותן יש להתאים למטופל. ההתקדמות בשיטות ההשתלה הפכה אותה לפופולארית מאוד. עם זאת, יש לזכור כי ככל שההתקרחות מתפשטת כך יש צורך בהשתלות נוספות.

חצי פאה/פאה:

פאות הן פתרון ותיק להתקרחויות. איכות הפאה נמדדת לפי גורמים רבים, ביניהם איכות השיער, חיבור השיער וצפיפות השיער על הפאה. את הפאה יש להתאים לשיער הלקוח מבחינת צבע, עובי שיער וצפיפותו. למשל, גבר עם שיער עבה, כהה וצפוף, לא יוכל לקחת חצי פאה עם שיער דק ודליל. ישנם גדלים שונים של פאות, אשר מותאמים ללקוח. ניתן לחבר את הפאות על ידי הדבקה, ובחצאי פאות גם על ידי קליפסים אם מדובר בשיער ארוך יחסית ומלא. לאחר הנחת הפאה יש להתאים אותה על ידי תספורת לשאר השיער על מנת ליצור מראה אחיד.

 

מספרת עומר שמעוני, בעמוד הפייסבוק, ובאתר האינטרנט

בן יהודה 52, תל אביב.

טלפון: 03-561-5756About Guy Tal

עורך ומנהל האתר, בעל ניסיון עשיר של 5 שנים בתחום הדוברות ויחסי הציבור, וכשדרן ומפיק חדשות ברדיו 90 אף אם ("רדיו אמצע הדרך")

Check Also

"הנה מיתוס שיאתגר אתכם: רוב הגברים מחזיקים בושם אחד\שניים לאחר הגילוח ולאירועים מיוחדים בלבד"

לגברים בלבד: הבשמים שיעשו לכם את קיץ 2016

הימים הם ימים אביביים אשר מביאים עימם ניחוחות של פרחי שדה צבעוניים ורעננות הדרית של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

banner