Home / אתגר הגברים הגדול / אתגר הגברים הגדול של ישראל !!

אתגר הגברים הגדול של ישראל !!

האתגר הבא נולד מתוך מטרה להפוך את הגבר הישראלי – לגבר גבר. לאחד כזה שיהיה טוב ומיטיב עם הבריות, אחד כזה שיהיה בעל\בן זוג אוהב ורומנטי, חבר טוב ונאמן, ובכלל בנאדם טוב ומועיל לחברה שבה הוא חי. במשך 30 שבועות, בכל שבוע תקבלו משימה אחת מתחומי עניין שונים בחיים, כ-9 חודשי לידה שבסופה תקבלו גרסה משופרת של עצמכם. חושבים שתעמדו בזה ? נראה אתכם גברים…  הירשמו בצד שמאל כאן בעמוד לניוזלטר של 'אתגר הגברים הגדול בישראל'. (אם לא רואים – הגדילו\הקטינו את המסך עד שתראו)

אתגר הגברים, אתגר לגברים, אתגר, אתגר לגברים בישראל, האתגר הגדול של ישראל, גיא טל, מגזין אופנה לגברים בלבד, מגזין אופנה ולייף סטייל,
האתגר הגדול של הגברים בישראל ! !

 

להלן מספר דוגמאות בכדי להבין את אופי המשימות: "תבריק את הנעליים שלכם" – כמטפורה לאסתטיקה והטיפוח שיש להקפיד עליו, "שדרגו את קורות החיים\רזומה שלכם", "תכינו רשימת מכולת" – כמטפורה לדברים שאתם רוצים לעשות ולהספיק בחיים, "לדבר עם שלושה זרים"- כחלק משיפור היכולת שלכם לעשות נטוורקינג, להתנדב למען הקהילה,  ועוד שלל משימות מתחומי עניין נוספים בחיים.

כדי להמחיש לכם בצורה טובה את החשיבות של אתגר הגברים הגדול בישראל, החלטנו להיעזר בחכמת הים, ממנה ניתן להפיק תובנות רבות. מביאים בפניכם את משל 'שביל הזהב'.

אתגר הגברים, אתגר לגברים, אתגר, אתגר לגברים בישראל, האתגר הגדול של ישראל, גיא טל, מגזין אופנה לגברים בלבד, מגזין אופנה ולייף סטייל,
שביל הזהב. צילום: אריה חייקין

דמיינו לכם שאתם יושבים על צוק המשקיף לים, בנקודה גבוהה שבה אתם יכולים לראות למרחקים. מזג האוויר מושלם לכך. השמיים בהירים ונטולי עננים, השמש מחממת והאוויר נעים. חיוך על פניכם. ים – המשל הגדול בחיים שלנו. רק מהתבוננות בלבד ניתן להסיק ממנו תובנות רבות וכאלה שימשו אותנו להמשך חיינו וגם כעת במסע שאנו עתידים לצאת אליו. ועד הפעם הבאה שנחזור אל אותו צוק בכדי להזכיר לנו את אותם תובנות שכה השכלנו להבין, ומי יודע אולי נזכה בתובנות חדשות.

כאשר מסתכלים ישירות על הים, המראה הראשון שרואים הוא השמש החזקה והבוהקת, שמכה בכם בפנים ובעוצמה עד כדי כך שהיא מלהיטה את פניכם ומסנוורת את עינכם וגורמת לכם להסיט את המבט. ובצדק. מה שפספסתם מלהתבונן עליו הוא 'שביל הזהב'. נתיב שכולו בצבע צהוב וחזק של השמש. שביל הזהב הוא גם דרך המלך, ובהקבלה לחיים – המסע האידיאלי שכל אחד ואחד מכם.

דמיינו כעת שאתם רואים סירה שטה לה בים. הסירה הזו והמפעיל בתוכה, אותו מפעיל שמנווט את הסירה, רותם את החבלים, מרים מפרש כשאפשר, מתכנן את הנתיב שבו הוא רוצה לשוט לעבר היעד הסופי שלו – משולים לכם ולחיים שלכם. כל אחד והמסע שלו.

עכשיו דמיינו שאתם נמצאים על אותה סירה עם משוטים, שטים לכם להנאתכם. אתם רוצים להגיע ליעד שלכם, לנקודה מסוימת, תוך הכנה מראש של צידה לדרך, ידיעות על מזג האוויר, מפות, ידע וניסיון מקדים, נתיבים אפשריים וחלופיים, שתייה, אוכל, קרם הגנה מהשמש, וכך הלאה. כך גם בחיים – כל מה שאנו עושים, לומדים והניסיון שאנו רוכשים מסתכם ומתנקז לאותה נקודה בזמן שבה אנו נמצאים כיום – הווה. כשלכל אחד מאיתנו יש יעדים ומטרות (גם אם הן לא מוגדרות, כאלה שבאות לנו באופן טבעי), שהוא רוצה להשיג.

כעת הסתכלו אל עבר האופק. יש גבול ליכולת של האדם לראות מעבר למה שהוא יכול בפועל לראות. כך גם בחיים האמיתיים. לעיתים, וזה קורה בעיקר ברגעי משבר, אנו לא מסוגלים לראות את התמונה המלאה. אנו חווים משבר בדמות פרידה או פיטורים ולא מסוגלים לראות באותו הרגע מעבר למה שקורה לנו באמת. אנו לא מסוגלים להסתכל על אותם רגעים במונחים של זמן, אלא רק להתכנס לתוך עצמנו, אל תוך חור שחור, ממש כמו המערבולת בים. כמו בים הנרגש עלינו, הגלים והזרמים מסיטים אותנו מ'שביל הזהב', אותו נתיב שהגדרנו מראש. הים הסוער והבלתי צפוי "זורק" אותנו למקומות שלא תכננו להגיע אליהם. ללא המפות וכל ההכנה מראש אנו עלולים ללכת לאיבוד בסערה. לכן האתגר הבא נועד בכדי לחזק אתכם בכל תחומי החיים על מנת שתמצאו את שביל הזהב האידיאלי לכם.

כאשר אנו עומדים על הצוק ומסתכלים ימינה, שמאלה וקדימה אל עבר האופק- אנחנו רואים עד גבול מסוים. יחד עם זאת התמונה דיי רחבה וגדולה של הדברים נכוחה. אם נתקדם, נעלה על הסירה, נחתור ונשוט אל עבר היעד שלנו, נגלה בכל פעם עוד חלקים מהפאזל הגדול של הים וגם של המציאות של חיינו. לכן עלינו להתקדם הלאה אל עבר היעד ולא לשקוע ולדרוך במקום, אלא למנף את הנקודה הזאת (שעל הצוק, או בים) בכדי לתכנן את הנתיב שעליו אנו רוצים להיות.

ניתן להשתמש בים כמטפורה לחיים ולהפיק ממנו תובנות רבות נוספות. אך אנו נשתמש בתובנות הללו שציינו בפניכם, וניתן לכם להסיק מכאן והלאה תובנות משל עצמכם. היעזרו בחכמת הים.

About Guy Tal

עורך ומנהל האתר, בעל ניסיון עשיר של 5 שנים בתחום הדוברות ויחסי הציבור, וכשדרן ומפיק חדשות ברדיו 90 אף אם ("רדיו אמצע הדרך")

Check Also

מגזין אופנה לגברים בלבד, מגזין אופנה לגברים, מגזין אופנה לגבר, מגזין אופנה, אופנה לגברים, לגברים בלבד, לגבר בלבד, לגבר, גיא טל, מגזין ViriOnly, Viri|Only, מגזין ViriOnly, מגזין לגבר, מגזין לגבר הישראלים, גברים ישראלים, גברים ישראלים בלבד, ישראלים בלבד, נשים, גברים ונשים, ולנטיין, יום האהבה, יום הולנטיין, מתנות, ירון ויסברג, בית הספר ללימוד דינאמיקה רגשית-רומנטית,

שישה טיפים מפרידים ביניכם לבין יום האהבה

את דעתנו לגבי יום זה אתם כבר יודעים ("יום האהבה – על שום מה?"), אבל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

banner